top of page

Fizyoterapistlerimiz

IMG_2225.JPG
Fulden ORAKOĞLU
Uzman Fizyoterapist

2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olmuştur. 2020 yılında ise Yeditepe Üniversitesi Spor Fizyoterapisi Yüksek Lisans’ına sahip oldu. Myofasyal Tetik Nokta-Myofasyal Gevşetme, Servikal ve Torasik Omurga Mobilizasyon/Manipülasyon, Muscle Energy, Strain-Counter Strain, Lumbar Omurga ve Sacroiliak Eklem Mobilizasyonu/Manipülasyonu, Nöromobilizasyon Teknikleri, Proprioceptif Eğitimi, Üst ve Alt Extremite Mobilizasyon/Manipülasyon eğitimlerini alarak MCMT'den manuel terapist olmuştur. Nörokinetik eğitimi almıştır. Almanya Földi okulundan Manuel Lenf Drenajı / Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi eğitimini tamamlamıştır. Modifiye Matwork Pilates – Australian Physiotherapy and Pilates (APPI) den pilates eğitimini tamamlamıştır. Kinezyolojik bantlama, Reformer Pilates, Pelvik Disfonksiyonu, Yoga, Nefes Terapisi,Kuru İğneleme, Fasyal Distorsiyon Modeli, Graston Tekniği gibi daha birçok sertifikaya sahiptir. 2019 yılında Sportherapia'yı kurmuştur.

image1.JPEG
Uğur Durmaz
Fizyoterapist

2017 yılında Yeditepe Üniversitesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olmuştur. 2019 yılında iDicle Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, İnsan Fizyolojisi (Egzersiz ve Spor) bölümünde  halen yüksek lisansına devam etmektedir.

Manuel Lenf Drenaj/Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi, Fonksiyonel Hareket Sistemi (FMS), Neuro Kinetik Terapi, Manuel Terapi (Üst/Alt Bölge Mobilizasyon), Graston Tekniği, İnsan Fizyolojisi​,Nefes Terapisi​, Kuru İğneleme, Ağrı eğitimi ve pratiği hakkında birçok sertifikası vardır. Sportherapia ve İngiltere Akeso Fizik Tedavi Merkezinde görevine devam etmektedir.

bottom of page